AKADEMİK KADROEĞİTMENLER

Barış Karakullukçu /

Barış Karakullukçu, 1991 yılında İzmir Fen Lisesi ve 1996 yılında da Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olur. Kariyerine I-Bimsa firmasında SAP Danışmanı olarak başlayan Karakullukçu, kısa bir süre sonra Coopers & Lybrand (şimdiki adıyla PwC) firmasına yönetim danışmanı olarak geçiş yapar. Bu dönemde Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Sertifika Programı ve Koç Üniversitesi Executive MBA Programını tamamlar.

 

Kariyerinin bir sonraki adımı olan Accenture Danışmanlık firmasında, Münih ofisine bağlı olarak 25’ten fazla ülkede çalışırken; farklı kültürleri tanıma şansına erişir. Yeni görevinde tüm Avrupa ülkeleri, Çin, Güney Kore, Japonya, Brezilya, Amerika ve Rusya’da farklı ekip ve müşterilerle çalışma fırsatı yakalar. 2005 yılında artık ülkesine dönmeyi arzu eden Karakullukçu, Reel Sektör iş kolunu kurma ve büyütme sorumluluğu ile Accenture Türkiye ofisine geçiş yapar. Bu pozisyonda; perakende, hızlı tüketim malları, otomotiv ve endüstriyel ekipmanlar, ilaç vb. pek çok sektörde çeşitli proje ve ekipler yönetir, pek çok farklı müşteri ile çalışır. Pozitif ve yüksek katma değerli sonuçlarıyla Accenture Türkiye’de Reel Sektörden Sorumlu Yönetici Ortak pozisyonuna getirilir.

 

Kariyerinin 16 senesinde danışmanlık yapan ve bunun son 11 senesini Accenture’da geçiren Karakullukçu’nun Mudo ile tanışması yine bir danışmanlık projesi sonucunda olur. Şubat 2012’de Mudo Yürütme Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak görevine başlayan Karakullukçu, Mudo’ yu Mudo yapan değerleri koruyarak sürdürülebilir büyümeyi sağlamak ve Mudo’ yu nice 50 senelere taşımak amacıyla dönüşüm programının startını verir. Mudo’ nun kurumsallaşma yolculuğunda; yeni nesil müşteri ve çalışanlara “Yeni nesil bir Mudo” tasarlamak ve Mudo’ nun uzun yıllar boyunca Türkiye’nin heyecanla konuşulan markaları arasında yer almasını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürdü. Yaklaşık 5 sene çalışıp misyonunu tamamladıktan sonra haziran 2016 yılında diğer kariyer hedeflerini gerçekleştirmek için Mudo’ dan ayrılmıştır.

 

2017 yılı başında Turkcell’de Analitik Bölümü’nün başına geçerek, yeni strateji doğrultusunda “Veri Odaklı Şirket” dönüşümünü yönetirken müşteri ve iş analitiği birimlerini yönetmekten sorumlu olarak 2018 Mart’ına kadar çalışmıştır. Sonrasında analitik ve müşter deneyimi birikimini aktarmak için ortaklarıyla çalışmalar yaparken eğitmenlik tarafına da yoğunlaşmıştır. Boğaziçi, Özyeğin, Sabancı ve Harvard Üniversitesi işletme ağırlıklı programlarında dersler vermektedir.

Barış Karakullukçu evli ve 2 çocuk annesidir.