AKADEMİK KADROEĞİTMENLER

Hakan Okay / Eğitmen

 

1960 yılında İstanbul’da doğdu. Vefa Lisesi’nden sonra, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsünden mezun oldu.
1979 yılında üniversite sıralarında iken Part-Time olarak perakende satış yaparak iş hayatına başladı. Üniversite öğreniminden sonra bir seyahat acentasında satış temsilcisi olarak görev yaptı.
Ardından, kişisel bakım sektörü (Estée Lauder, Aramis, Enrico Coveri, Arrogance, Barbara Bort, Hugo Boss, Laura Biagiotti, First Class, Bellisima, Alix Avien Parfums markalarında) ve giyim sektöründe (Karaca ve Pierre Cardin markalarında) yıllar içinde ürün müdürü, satış müdürü ve pazarlama müdürü olarak çalıştı.
1985 yılından bu yana kişisel bakım sektöründe, satış ve pazarlama alanında görev yapmaktadır.

Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi MBA programında, yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak Perakende Yönetimi ve Kişisel Satış Teknikleri dersleri vermektedir. Ayrıca, üniversitelere ve çeşitli kongrelere Konuk konuşmacı olarak katılmaktadır. Pazarlama, Kurumsal ve Kişisel Satış Teknikleri konularında eğitimler vermekte ve çeşitli dergilere aynı konularda makaleler yazmaktadır.
www.pazarlama.diyalogo.com web sitesinin yazar ve editörlüğünü yapmaktadır.
MediaCat tarafından yayınlanmış İyi Satıcı Olmak, İyi Pazarlamacı Olmak ve Nasıl Zengin Olamadım isimli üç kitabı bulunmaktadır. Her üç kitap halen D&R, Remzi, Inkilap, Kabalcı, Alkın gibi önemli kitapçılarda ve internette www.idefix.com, www.kitapyurdu.com, www.pandora.com gibi kitap sitelerinde okurları ile buluşmaktadır.
www.hakanokay.com isimli kendi web sitesinde, makaleleri, konuk yazarları, önerileri, blog yazıları, söyleşileri ve okurlardan gelen pazarlama veya satışla ilgili soruların cevapları yayınlanmaktadır. Halen dördüncü kitabını yazmaktadır. Evli ve bir oğlu vardır.