AKADEMİK KADROEĞİTMENLER

Serdar Dinler /

British Council, Ankara ofisindeki 24 yıllık çalışma serüveni ardından Serdar Dinler, profesyonel hayatınının tümünü kar amacı gütmeyen kuruluşlarda geçirerek bugüne kadar 32 derneğin kuruluşunda yer almıştır.  Kuruluşunda yer aldığı derneklerin tümü hala aktif bir şekilde faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Yeni temaları Türkiye’ye getiren Serdar Dinler, Kurumsal Sosyal Sorumluluk temasını da 1990’lı yıllarda Türkiye’ye getirerek yaygınlaştırılmasına öncü olmuştur.  Bu alandaki çabasının sonucunda 2005 yılında Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneğini kurmuş ve şu an başkanlığını yürütmektedir.  

Profesyonel hayatında eğitim sektöründe çalışmış olan Dinler, aynı zamanda 5 yıl süreyle Kadir Has Üniversitesi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Müdürlüğü yapmıştır.  Ardından, 2016 yılı itibariyle üç yıl süreyle, Türkiye-Suriye sınırında yer alan mültecilere yönelik yardım hizmeti veren International Medical Corps Türkiye, Operasyonu Direktörü olarak görev almıştır. Serdar Dinler, 3 yıl yönetim kurulu üyesi olmak üzere 8 yıldır da Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Birliği (CSR Europe) üyesi olarak çalışmalarını Avrupa seviyesinde sürdürmektedir. 

Serdar Dinler, Organizasyon Yönetim, Yeniden Yapılanma, Sürdürülebilirlik, Kurumsal Yönetim, Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Müzakere, Arabuluculuk, Sivil Toplum Yönetimi gibi konularda uzmanlık hizmeti vermektedir.