Danışmanlık ve Eğitmenlik Sertifika Programımız

Danışmanlık ve Eğitmenlik Sertifika Programımız

Danışmanlık ve Eğitmenlik Sertifika Programımız

Yaşamınız boyunca farkında olarak ya da olmayarak topladığınız profesyonel ve bireysel bilgi ve deneyimin, size ve başkalarına fayda sağlamak üzere biriken gizli bir hazine olduğunun farkında mısınız?

Hayatınızın hangi aşamasında olursanız olun, yeni hedefler belirlemeniz, mevcut kariyerinizi geliştirmeniz ya da farklı bir kariyeri seçmeniz için elinizde sandığınızdan çok daha fazlası var, emin olun...

Yaşam Atölyesi-Kadir Has Üniversitesi işbirliğinde yürütülen eğitim programında, potansiyelinizi en etkili ve kısa yoldan hayata geçirmek için koçluk, danışmanlık ve eğitmenlik becerileri kazanmanızı ve geliştirmenizi sağlıyoruz. Bunu yaparken de özgün bir tasarım, sunum ve ifade avantajı kazanmanızı hedefliyoruz.

Dünyada dile getirilmedik hiçbir konu kalmamış olabilir. Ancak, sadece size ait olabilecek bir özgünlükte henüz dile getirilmediğini de unutmayın. Koç, eğitmen ve/veya danışman olarak hizmet vermek için farklılaşmanızı sağlayan alanlar, parmak izi kadar size ait olduğunda, söylenmemiş çok söz olduğunu ve sizin söyleyeceklerinize hala ihtiyacı olabilecek insanlar olduğunu göreceksiniz.

Üstelik eğitim tamamlandıktan sonraki süreçlerde size rehberlik etmeye devam edeceğiz. Kendi konusunda profesyonel bir çok katılımcının yer aldığı programımızı tamamladıktan sonra sunduğumuz çalışma fırsatları ve marka yönetimi desteği sayesinde tek başınıza olduğunuzdan çok daha hızlı ve emin adımlar atabileceksiniz.

 

Bütünsel Danışmanlık ve Eğitmenlik Sertifika Programı İçeriği

Yaşam Atölyesi Danışmanlık ve Eğitmenlik Sertifika Programı, Kadir Has Üniversite Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ortaklığında yürütülen, eğitim tasarımı, sunumu ve grup dinamiklerini yönetme yetkinliği kazandıran bir eğitim programıdır.

Danışmanlık ve eğitmenliğin temel yetkinlik alanlarından biri olarak öne çıkan bireysel ve grup koçluk becerilerini de kazandıran 360 derecelik yani bütünsel bir içerik taşıması, programı benzerlerinden ayıran en önemli özelliğidir. Mezuniyet sonrası hizmetler de programın önemli ayrıcalıklarından biridir.

Kimler Gelmeli?

- Herhangi bir konuda paylaşacağı ve anlatacağı mesleki ya da yaşamsal bir uzmanlığı ve/veya deneyimi olan, buna sahip olduğu halde bunun farkında olmayan ya da yöntemini bulamayan,

- Koçluk becerilerini kullanarak, eğitmenlik ve danışmanlık yapmak isteyen,

- İkinci bir kariyer oluşturmayı hedefleyen,

bütün profesyoneller programdan fayda sağlayabilirler.

Neden Yaşam Atölyesi? 

Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ortaklığındaki, koçluk becerilerini eğitmenlik ve danışmanlık kavramları ile harmanlayan Türkiye’nin ilk ve tek programıyız.

Program süresince kendi belirleyeceğiniz bir uzmanlık alanında, fark yaratacağınız bir ürün ortaya koymanıza rehberlik edeceğiz. Ürün, sektörün gerektirdiği şekilde ortaya konulana kadar yanınızda olacağız.  

Mezuniyet sonrasında da yanınızda olmaya devam edeceğiz. Gelişen ve rekabetin yoğun olduğu bu alanda tek başınıza hissetmeyeceksiniz. Yaşam Atölyesi’nin yetkinliğin artırılması yönündeki desteğinden, kurum çatısı altında faydalanabileceksiniz.

Zaman ve Deneyim Kazanacaksınız

- Kat edilen kilometre ile değerlenen bu mesleği hemen pratiğe dönüştürebileceksiniz.

- Deneme-yanılma sürecinin olası risklerini minimize edeceksiniz.

- Ürününüzün sürekliliği ve sektörün gerekliliklerine uygun hale gelmesi büyük oranda kolaylaşacak.

- Tek başınıza olduğunuzdan daha kısa sürede ve odaklı yol alabilme fırsatını yakalayacaksınız.