AtölyedenYorumlarınız

Danışmanlık ve Eğitmenlik programı kendimi tanımanın belki de keşfetmenin anahtarı niteliğindeydi. Yeteneklerimi ve sınırlarımı görmemi ve sınırlarımı aşmamı sağladı. Etraflıca bir eğitim hazırlama ve eğitime katılan herkesin ilgisini çekebilecek seviyede aktarabilme niteliği kazanmamda çok faydası oldu. Çok fazla şey sayabilirim ama genel olarak birbirinden değerli eğitmenleri ve katılımcılarıyla birlikte ufkumu genişletmiş olması en önemli kazancım diyebilirim. Yaşam Atölyesi'nin desteğini her zaman hissediyorum ve birbirine gönülden bağlı bir ailenin üyesi olmanın gücünü her zaman hissediyorum.

Alper AKBAŞ

Yaşam Atölyesi, her yaptığına samimiyeti, doğallığı, profesyonelliği ve bilgiyi katan bir paylaşım mekanı... İçeriye adım attığınız andan itibaren ekibin bir parçası olduğunuzu hissettiğiniz bu yerden girdiğiniz gibi çıkamayacağınız garanti... Yaşamı daha verimli, daha pozitif, daha insani kılmayı misyon edinmiş bir ekip burada sizi bekliyor. Bir konuda ya da alanda bilgi, birikim sahibi olmak eğitmen ya da danışman olmak için yeterli değildir. Başka hayatlara rehberlik yapmak bilgi ve birikim yanında ciddi bir eğitim gerektirir. Günümüzde çok fazlasıyla suistimal edilen bu alanda her biri alanında uzman harika bir kadro ile bu açığı kapatan "Kişisel Dönüşüm Danışmanlığı Eğitimi" ile Yaşam Atölyesi çok kıymetli bir işe imza atmaktadır. Bu eğitim hayatıma ve yaptığım işe, daha sorumlu ve daha profesyonel bir bakış açısıyla yepyeni bir yön kazandırdı. Teşekkürler Yaşam Atölyesi... İyiki varsınız ve iyiki sizinle yollarımız kesişmiş.

Handan ÖNDER

Hayatta bir şey yapmalıyım deyip farkındalığını arttıran her insan eninde sonunda Yaşam Atölyesiyle tanışacak bundan eminim.Çünkü ben 3-4 yıldır bu arayıştaydım fakat Bursa’da olmam dolayısyla İstanbul'a gitmek zordu derken Yaşam Atölyesi ve Kadir Has Üniversitesi işbirliğiyle onlar Bursa'ya geldiler. Onlar geldiğinde de ben Ankara'daydım.Görüşmelere gelemedim derken son 2 gün kala telefonla görüşüp birbirimizi ikna ettik ve ben eğitime başladım. Açıkçası beklentim bana hazır bir konu vermeleriydi ve hatta hayır bunu sen bulmalısın dediklerinde çok bozuldum. Doğru olanın senin kendi içselleştirdiğin konu olduğunu ve bu konuda onların öğrettiği yöntemlerle çokta kolay ilerleyebildiğini gördüm. İnsan yaşamı boyunca farkında olmadan ne çok biriktiriyor. Yaşadığı onca şeyden ne ders aldığı ve yoluna nasıl devam ettiği aslında önemli olan. Yaşam Atölyesi size cesaret veriyor,öğrettikleri şeylerle sizin içinizde aslında var olan, paylaşmak istediğiniz şeyleri belli bir disiplinle ve her kesime, her yaş grubuna nasıl anlatırsınız onu öğretiyor. O kadar samimiler ki ilk günden itibaren onların bir parçası olduğunuzu hissediyor ve bu samimiyet ve güvenle farkında olmadan aslolan noktaya geliyorsunuz. Biz her geçen gün büyüyen bir aileyiz ve hepinizi bu ailenin bir üyesi olmaya bekliyoruz. İyi ki bu ailenin bir üyesiyim. Hepinizi çok seviyorum.

Kader TANRIVER

Her şeyi öğrenmeli ama sadece aklına yatanı yanına alıp yoluna devam etmeli insan, Yaşam Atölyesi bu anlamda üzerine düşeni titizlikle yapıyor. Hiçbir zaman "Bütün cevaplar bizde!" ya da "Cevap tek ve o da bu!" iddiasında olduklarına şahit olmadım, "Biz her zaman yanınızdayız ama sorumluluğu başkasına yıkmak yok, kendi doğrunuzu kendiniz bulacaksınız." prensibiyle hareket ediyorlar. Bana kalırsa insanın kendini tanıma/gelişme/değişme sürecinde alınabilecek en doğru rehberlik zaten bu ve çok besleyici bir motivasyon kaynağı olduğu da tartışılmaz...

Kübra GÜNER

Taaa kuruluşundan bu yana kendini ve beni büyüten kocaman bir atölye burası. Hep ileri hep daha gelişmek için her daim destek aldığım, büyüdüğüm, ilerlediğim, öğrendiğim büyük mü büyük bir atölye. İnsan inşa eden tecrübeli insan mühendisleri ile her dönem gündemi ve ihtiyacı yakalayan önce kendini sonra insanları geliştiren en çok ama en çok en ön plana insanı koyan hep önce insan diyen insan olmazsa olmaz diyen her işi insan ile ilgili olan her işi insan yetiştirmek olan bir yer burası. Özel, özenli, güzel, düzenli ve her daim öncü. Buraya kadar geldi benimle bundan sonrada yine hep beraber devam etme dileğiyle.

Lida YANIK

Ünlü psikolog Rollo May, 21. Yüzyıl insanının en büyük sorununu anlatırken insanların düştüğü boşluktan ziyade bu boşluğun ne olduğuna dair hiçbir fikri olmadığından bahseder. Buna benzer adlandıramadığım bir boşluk beni bir arayışa sürüklemişti. Maalesef benim gibi birçok boşluktaki insan gibi emeksiz, zahmetsiz; bir kitap, video veya mentor ile meseleyi çözebilme arayışına girmiştim. Matematik sınavlarında hani cevap yanlış olsada gidiş yoluna puan verilir ya; benim gidiş yolum yanlış olmasına rağmen Allah'a şükür vardığım sonuç doğru çıkmıştı. Aret abi ile yolumuz yaklaşık 1 küsür yıl önce "Doğru insan Gerçek İlişki" seminerinde kesişti. Sonrası tadı damağımda kalmış bireysel görüşmemiz, akabinde başlangıç ve ileri düzey yaşam atölyesi. Birde bu süreç yaşanırken başladığım ve halihazırda devam ettiğim Kişisel Dönüşüm Atölyesi var. Peşinen şunu söleyim: meseleniz hayatınızın anlamı için birşeyler yapmadan, törpülenmeden, düşüp kalkmadan, yara-bere veya çizik almadan veya kendinize yatırım yapmadan, içsel değil tamamen dışsal (armut piş ağzıma düş tarzında) etkenlerle biranda herşeyin düzelmesi ise bu atölyeye boşuna gelirsiniz. Çünkü hayat böyle değil ki! Yaşam atölyesi adı gibi yaşamın ta kendisi! İmitasyon, balon gibi şişirilmiş kişisel gelişim mottolarından hayli hayli uzak ve size mucizevi nesneleri değil elinizde var olanlarla kendinizi şu an bulunduğunuz yerden daha iyiye götürecek doneleri sunuyor, düşündürüyor ve uygulatıyor. Kendiniz için elinizden gelenin en iyisini en doğru yer ve kişilerle yapmak istiyorsanız bi deneyin derim :-)

Mustafa Murat ORHAN

Aret vartanyan'ı ilk Facebook'ta arkadaşlarımın sayesinde takip etmeye başladım. Yazıları çok ilgi çekiciydi. Daha sonra imkanım oldu ve 2014'te Yaşam Atölyesi'yle tanıştım. Harika insanlarla tanıştım. Tıpkı onların da benim gibi hayatlarında değiştirmek istedikleri konular vardı. Zekiye Kranda'nın hayatıma kattıkları tarif edilemez. Sizlerle tanıştığım o atmosferde bulunduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum :)

Müzeyyen KAYA

Yaşam Atölyesi'nde , Yeni Dünyada Yazar Olmak ve Kişisel Dönüşüm Danışmanlık ve Eğitmenlik Sertifika Programı eğitimleri aldım. Her iki konuda da rehbere ihtiyacım vardı. Özellikle, Kişisel Dönüşüm Danışmanlığı, iyi eğitim almış, işini bilinçli yapan ve sınırlarını çok iyi bilen kişiler tarafından yapılmalı. Çünkü, malzemeniz insan. Yaşam Atölyesi tam da bu noktada devreye giriyor. Profesyonel kadrosu ve mükemmel ders içeriği ile emsalsiz bir program. Eğitim süresince yaptığımız sunumların geri bildirimleri doğrultusunda ilerlemek ve sonraki adıma hazırlanma heyecanı. Tam bir öğrenme ve yoğrulma döngüsü diyebilirim. Sonuç, fark yaratacağımız, birlikte geliştirdiğimiz ürünlerimiz. Yeni Dünyada Yazar Olmak eğitimi de hem keyifli hem de içerik olarak müthiş bir eğitim oldu. Nasıl yazılır diye düşünen , defalarca teşebbüs etmiş ancak bir yerlerde tıkanmış birisi olarak, aldığım eğitim sonrasında heyecanla yazmaya başladım. Yaşam Atölyesi sayesinde iki hayalimi de gerçekleştirme yolundayım. Başta Sevgili Aret Vartanyan ve Zuhal Gürçimen olmak üzere, tüm eğitmenlerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Nur TERCAN

Ne yapmak istediğimi biliyordum, ne anlatacağımı da… Bilemediğim şey bunu profesyonel şekilde kurgulamaktı. Kadir Has Üniversitesi ve Yaşam Atölyesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği eğitim ve danışmalık programı, kurgulamayı ve sunmayı hedeflediğim eğitimin ideal yol haritasını sundu bana. Eğitmenlik alanındaki yetkinliğimin, önce kendi tarafımdan, sonra da akademik ve profesyonel gözlerce onaylanması, fayda sağlama derdine olan herkes gibi, benim için de çok değerliydi. Bu bana çok daha güvenli bir başlangıç fırsatı verdi. Ancak hepsinden önemlisi Yaşam Atölyesi ve özellikle kurucu ortağı Zuhal Gürçimen, mensubu olmayı hedeflediğim bu yepyeni alanı, eğitim sektörünü anlamama, dinamiklerini kavramama rehberlik etti. Bu sayede yeni yolumda, başka koşullarda yıllarımı alacak olan bir gözlem fırsatı ve bakış açısı kazandım. “Kimler ne yapıyor?”, “Nasıl yapıyor?”, “Şimdi neler yapılmalı?”, “Fark nerede yatıyor?” gibi soruların yanıtını bulduğumu düşünüyorum. Paylaşacağı bir fikri, sunacağı bir fayda, biriktirdiği deneyimleri olan tüm profesyonellerin bu değerli, her aşaması özenle tasarlanmış eğitim programına katılması gerekiyor. Kaliteli eğitim sunmak için kapsamlı bir eğitim ve danışmanlık programından, onayından geçmenin zorunluluğuna inananlar, mutlaka katılmalı derim.

Sibel ALGAN

Hayat ve yaşamın aynı kavramlar olmadığını Yaşam Atölyesi sayesinde anladım. Hayat doğum ve ölüm arasındaki süreydi. Yaşam ise bu süre içinde olasılıklar dahilinde başımıza geleceklere özgür irademizle vereceğimiz tepkilerdi. Yaşamın ilkeleri vardı yer çekimi gibi değiştiremeyeceğimiz. Önümüzde ise hangisini seçeceğimize karar veremediğimiz sonsuz olasılıkta seçenekler.Her hareketimizin etki tepki kuralı bizi etkileyen bir sonucu mutlaka olacaktı. Hayatta bir şeyler canımı acıta acıta öyle bir seviyeye gelmiştim ki artık dur deme vakti tüm hücrelerimi sardığımda karşıma Yaşam Atölyesi çıktı ve bana yaşamım için büyük kılavuz olacak şu gerçeği öğretti; hepimiz değerliyiz,yargılamayı bırak, kendine sor; ''Şimdi ben ne yapabilirim?'' Bu cümleler yaşamımda öyle büyük bir dönüşüme neden oldu ki; çevreme yönelttiğim tüm okları kendime çevirdim ve kendimi sorgulamaya başladım.Kendimle yüzleşmenin benim için oldukça ağır olduğunu söyleyebilirim ama sonuçta ''Şimdi ben ne yapabilirim'' dedim ve ; Mutsuz hissettiğim işimden ayrılıp kendi işimi kurma cesareti buldum. Üstelik KDDE programı sayesinde oluşturduğum ve mezun olduğum İlham Vagonu projemle danışmanlık hakkı kazanarak ikinci bir kariyere de sahip oldum.Artık insanları ve düzeni yargılamıyor,kendime odaklanıyor,önümdeki sonsuz olanaklara sarılıyorum. Yaşam Atölyesi eğitmenleri bize hep derdi ki bir cümle ile anlatamadığını anlamamışsın demektir. Bir cümle ile özetleyeyim mi Yaşam Atolyesini; Yaşam Atölyesi her bireyin yaşam amacını,potansiyelini sevgi zemini üzerinde gerçekleştirmesini sağlama amacı ile yola çıkmış uzman eğitmenlerden oluşan ve her geçen gün büyüyen dost bir yuvadır. Birbirinden değerli eğitmenleriyle, değişime önayak olan sonsuz inanç ve azmiyle, yolumuza ışık oluşuyla, güzel danışman ve danışanlarıyla ne güzel bir ailedir Yaşam Atölyesi. İyi ki yollarımız kesişmiş ve iyi ki aranızdayım.

Şeyda MERCANOĞLU

Aret Vartanyan ile tanışmam 2010 yılında aldığım Bir Nefes İstanbul kitabıyla başlayıp Gerçekten Yaşıyor musun ile devam edip Yaşam Atölyesine kadar geldi. Okuduğum her yazısında kendimden çok şey bulup her seferinde bir şeyler daha öğrenip farkındalığımı fark etmenin tadına vardım. Teşekkürler Aret teşekkürler Yaşam Atölyesi başarılarınızın devamını diler her yazınızı heyecanla beklediğimi belirtmek isterim.

Yüksel ŞEKER

Yaşam Atölyesi, bireyleri ve gerçek hayatları alıp, atölye çalışması yapar gibi şekillendiren, ilham veren; değiştirip, dönüştüren; iyiyi daha iyi, rengi daha renkli, güzeli daha da güzel hale getiren... Yaşam Atölyesi... Adı da yaptıkları ve ortaya çıkardıkları gibi özel; sosyal/toplumsal sorumluluğuna ve düzgün eğitime üst seviyede önem veren bir eğitim kurumudur. Bu naçiz varlığımla ben de bu güzelliğin parçası olmaktan gurur duyuyorum... Sevgilerimle...

Zeliha TUNÇAY