ChangeNow® (Grup Çalışması)

ChangeNow®

‘’ Bir tek hayatımız var ne zaman biteceğini bilmediğimiz ve her birimiz anlamlandırmaya, varolmaya çalışıyoruz. Sana yazacağım bir mesaja sığmayacak kadar farklı parametreleri, derinliği olan komplike bir süreç. İnsan ve Yaşam. Beden, zihin, ruh, enerji, beyin, fizik, sosyal normlar, bilinç, bilinçaltı, kozmik bilinç, para, sorumluluklar, aile, aşk, zaman... Her bir kelime ve daha fazlası başlıbaşına bir deniz derya... Kısa formüllere, sihirli değneklere hiç inanmadım.

Ancak, günün sonunda aradığımız şey: Temel yaşamsal soruların cevaplarını bir şekilde bularak, mutlu, sağlıklı, başarılı, huzurlu olarak yaşamdan haz alabilmek, iyi hissetmek ve tatmin olmak.  ‘Niye yaşıyorum?’, ‘Gerçekten ne istiyorum?’, ‘Nereye gidiyorum?’ ‘Ben kimim?’, ‘Niçin bu işi yapıyorum?’ ya da ‘Niçin bu insanla birlikteyim?’ Deli sorular...

ChangeNow®, yıllardır üzerinde çalıştığım, birçok uzman ile birlikte hazırlandığım, psikoloji, sosyoloji, felsefe, fizik, biyoloji, antropoloji, edebiyat, sanat gibi farklı disiplinleri harmanlayan ve uzmanlarından oluşan bir takımı arkama aldığım bir eğitim modeli, bir süreç, bir anahtar.

Yaşamındaki her kulvara, değiştirmek istediğin her duruma uygulanabilecek bir anahtarı seninle paylaşıyorum. Bunu yaparken hayatında hemen değiştirmek istediğin bir alandan, bir durumdan yola çıkarak, birlikte gerçekleştirerek, sonrasında kendi başına yaşamında istediğin zaman, istediğin durumda kullanabileceğin bir anahtar.

Sonuçta benim bir tek hayalim var. Her insanın yüreğindekilerini, içinde tuttuklarını, hayallerini, varoluşunu, özetle kendisini  gerçek kılabilmesi.  Duygularını, yaşamın doğasını kaybetmeden, her şeyden önce insan olduğunu unutmadan... Bir yere kadar birlikte yürüyeceğiz, sonrasında istersen yine destek alabilirsin ama önemli olan senin kendi kanatlarınla uçabilmen.  Yaşamda her şey sorgulanabilir. Neye göre, kime göre, neden? Yaşamını sana başkasının vermesini, sorunlarını birilerinin ya da şansın çözmesini bekledikçe sürekli birilerine, bazı topluluklara, falcılara, hurafelere veya renkli toplar gibi içi boşaltılmış spiritüel kandırmacalara bağımlı olmaktan öteye geçemezsin.

Bu senin hayatın ve sen sana söylenenlerden çok daha fazlasısın. Zaten olduğun gibi değerli, özel ve sevilmeyi hak edensin.  Aynen yaşamak istediğin yaşamı, hayallerini gerçek kılmayı hak ettiğin gibi. Neyi bekliyorsun? Belki bir saat, belki elli yıl sonra sonra sona erecek ömründe yüreğindekileri, zihnindekileri yaşamak için...

Benim için önemli olan aradığını bularak, ihtiyacını karşılayarak buradan ayrılman. ‘’

Aret Vartanyan.

 

ChangeNow®, 6 haftalık bir süreçte, tamamı Aret Vartanyan tarafından verilen eğitim ve uygulama çalışmalarında en fazla 15 kişiyle gerçekleştirilen bir eğitim...

Eğitimin başlangıç tarihinden itibaren her Pazartesi akşamı saat 19:30’da (Saat 20:00’ ye kadar derse katılım sağlanabilmektedir) buluşuyoruz.

Eğitimin tamamlanmasının ardından katılımcılarımız Yaşayanlar Kulübü’ne katılıyor. (Ücretsiz workshoplar, film gösterimleri, gezi buluşmaları gibi bir çok sosyal etkinliği ve sosyal sorumluluk çalışmalarını birlikte gerçekleştiriyoruz)

ChangeNow® içeriği, iki yıldan uzun bir sürede psikologların, psikiyatrların, felsefecilerin, doktorların, edebiyatçıların, farklı alanlardan sanatçıların, uzmanların görüş ve önerileri alınarak oluşturuldu.

Program hakkında sorularınızı nuray@aretvartanyan.com adresinden ve 0530 265 26 32 numaralı telefondan bize ulaşabilir ya da aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.