4 Haftalık Kişisel Dönüşüm Programımız Tamamlandı

Aret Vartanyan'ın yönetiminde gerçekleşen 4 Haftalık Kişisel Dönüşüm Programımız tamamlandı.

8 Mayıs'ta açılacak yeni programımızın detayları aşağıdaki gibidir:

4 hafta boyunca hafta içi bir akşam 2,5 saat sürecek olan derslerde mutlu, tatmin, huzurlu ve bireyin hayalindeki geleceği yaratmak için Aret Vartanyan danışmanlığında bireysel dönüşüm yol haritalarınızı oluşturuyoruz.

360 derece ihtiyaçlarınıza yönelik  yaşamınızdaki soru, sorgulama, sorun konularında çözüm yollarını çalışacağınız eğitim programında genel kazanım olarak sağlanan mutluluk endeksi tablosu ve yol haritanız yaşamınız boyunca size rehberlik edecektir. Derslerin yanı sıra Yaşam Atölyesi içinde oluşturulan bir sosyal ağın üyesi olduğunuz program aynı zamanda sizi her zaman içinde yer alıp faaliyet gösterebileceğiniz bir şehir kulübüne taşıyacaktır.

Aşağıda yer alan yaşamsal konularda, Aret Vartanyan’ın oluşturduğu birebir çalışma prensiplerine ve yaklaşımlarına sahip olacağınız gibi evrensel ölçüde bilginin içselleştirilmesi ve hayata geçirilmesiyle ilgili metodlar kullanılmaktadır.

Yaşamı ve var oluşu sorgulayan, yeniden hayal edip bunları hedefe dönüştürmek isteyen, başarı grafiğini yeniden çizmek isteyen, kendini ertelemeyi sonlandırmak isteyen, benlik duygusunu bencillikten ayırıp kendi direksiyonunun başına geçmek isteyenlerin geldiği program 8 yıldır katılımcılarının bakış açısını değiştirerek hayatlarını yeniden düzenlemelerini sağladı. Sihirli değneği eline alan insanlar yaşamlarını değiştirdiler.

Modern toplum bireyinin yaşamını yeniden düzenlerken ihtiyacı olan şu konulara programda yer verilmektedir:

En çok 15 katılımcının yer aldığı grup çalışmasında yapılan danışmanlıkla her bir katılımcı mutluluk endeksini tamamlamış olarak yol haritasını ve teslim ederek programı bitirecektir.

Tüm derslerde ARET VARTANYAN TEK EĞİTMEN&DANIŞMAN olarak yer almaktadır. Kapalı grup çalışmasıdır ve misafir kabul edilmemektedir.

 

KİŞİSEL DÖNÜŞÜM PROGRAMI İÇERİĞİ

8 Mayıs Pazartesi 20:00-22:30

 • Bireysel Analiz testinin yapılması ve test sonuçlarının paylaşılması .
 • Mutluluk endeksinde yaşamda durduğumuz yeri tanımlamak
 • Bireysel Farkındalığin, Mindfulness yaklaşımı ile deneyimlenmesi
 • Geçici değil, kalıcı çözüm üreten temel ilkelerin paylaşılması

16 Mayıs Salı 20:00-22:30

 • Kişiye özel ‘Bireysel Yaşam Anayasası’nın hazırlanması
 • Sosyal ve özel ilişkilerde cinselikte duygusal yaşamda gerçekten ne istediğimizin bireysel olarak belirlenmesi.
 • Re-aktif yaşamdan, proaktif yaşama geçiş: Edilgen değil, ettirgen insana dönüşmek.
 • Hayal etmek, istemek ve inanmak arasındaki göremediğimiz farklar
 • Tarif ettiğimiz başarıya ulaşmamızda bize engel olan durumlar ve duyguların temizliği

23 Mayıs Salı 20:00-22:30

 • Bireysel başarı tanımının yeniden yapılması
 • Başarı için olmazsa olmaz olan değer ve yaklaşımların deneyimlenmesi
 • Huzur, mutluluk, başarı, yalnızlık, ölüm, cesaret, kazanç, kayıp gibi temel olguların farklı bakış açılarıyla yaşamda bir güç olarak kullanılması
 • Para ve güç dengesi,  para enerjisi ve yokluk bilincinden varlık bilincine geçiş

30 Mayıs Salı 20:00-22:30

 • İlk üç haftada elde edilen kazanımların bireysel yol haritasına aktarımı
 • Katılımcıların hayal ve hedeflerini gerçek kılacak bireysel aksiyon planlarının çıkartılması
 • Aret Vartanyan’dan bireysel geri bildirimlerin konuşulması
 • Yol haritasının birey bazında tamamlanması
 • İleri düzey sınıflara devam edecek olanların hazırlık aksiyonlarının yapılması

ZİHİN HARİTASI DANIŞMANLIĞI (3 SAAT) + bonus hafta

                EĞİTMEN HASAN GÜMEN

Program sona erdikten sonra sürdürülebilir bir dönüşüm yaşamanıza destek olacak danışmanlık hizmetidir. Oluşturulan yol haritasındaki hedeflerimize ulaşmak için izleyeceğimiz yol konusunda mindmap tekniğini kullanarak bir süreç danışmanlığı çalışmasıdır.

SOSYAL AĞ ŞEHİR KULUBÜ

Programı tamamlayıp yaşamlarıyla ilgili duygusal ve zihinsel süreçler konusunda rehberlik edecek olan yol haritasını teslim eden katılımcılar Yaşam Atölyesi tarafından düzenlenen aylık geniş katılımlı buluşmalarda bir araya gelirler. Serbest kürsüde değişik gruplardan gelen katılımcılarla bir network ortamı yaratıldığı gibi aldığımız kararları hayata geçirme sürecinde yaşanılan zorluklar ve kolaylıklar paylaşılmaktadır.

Sosyal ağ yönetimi her bir grup için kendini aday gösteren katılımcılar arasından Aret Vartanyan tarafından seçilen temsilciler tarafından düzenlenen organizasyonları da kapsamaktadır.

KATILIM BELGESİ ve SÖZLEŞME

Bilgilerinizin gizliliğini teminat alan karşılıklı bir gizlilik sözleşmesi imzalanmaktadır. Programın sonunda Yaşam Atölyesi tarafından katılım belgesi verilmektedir.

 

Detaylı bilgi almak için, 0530 527 86 39 numaralı telefondan bizi arayabilir; cigdem@aretvartanyan.com'a mail atabilirsiniz.