Danışmanlık ve Eğitmenlik Bursa 1. Grubumuz Katılımcıları İlk Atölye Çalışmalarını Gerçekleştirecek

Bursa 1. Grup Danışmanlık ve Eğitmenlik sertifika programını tamamlayan Danışman ve Eğitmenlerimiz 2 ve 3 Aralık’ta Aloft Bursa Hotel’de atölye çalışmalarını gerçekleştirecektir.

 

2 Aralık Cumartesi

 

12:00 – Duygu Kafkas / DEĞİŞEN MEKAN, DÖNÜŞEN İNSAN!

Mimar, Danışman ve Eğitmen

Yaşadığımız mekanların davranışlarımız üzerindeki etkilerini hiç düşündünüz mü? 'Örümcek, işini dokumacıya benzer şekilde gördüğü gibi, arı da peteğini yapmada pek çok mimarı utandırır. Ne var ki, en kötü mimarı en iyi arıdan ayıran şey, mimarın, yapısını gerçekte kurmadan önce, onu hayalinde kurabilmesidir.' Hayalini kurduğumuz mekanlar fizyolojik ihtiyaçlarımızla birlikte psikolojik ihtiyaçlarımızı da karşılarlar. Ya hayatımızdaki mekanlar? Mekanlarınızda değişimler yaparak, hayatınızda dönüşümler yapmaya, kendi yaşamınızın mimarı olmaya hazır mısınız?

 

14:00 – Kader Tanrıver / İLİŞKİ DETOKSU

Tıbbi Mümessil, Danışman ve Eğitmen

Farkında olmasak da aslında yaşadığımız birçok duygunun temelinde ilişkilerimiz yatıyor. Sağlıklı ve uzun yaşamanın sırrı da ilişkilerimizden geçiyor.     

Peki ne oluyor da ilişkilerimiz Toksik düzeye gelip bize hem bedensel hem ruhsal olarak zarar vermeye başlıyor? Hayatımızın temelinde ilişkilerimiz yatıyorsa ilişki detoksuyla hem kendimiz hem de ilişkide olduğumuz insanlara nasıl fayda sağlarız? Nasıl mutlu ve bizi ileriye taşıyan ilişkiler kurabilir, mutluluğu nasıl bulaştırabiliriz?

Bu ve daha fazlasının anlatıldığı workshop da ilişkilerinizle ilgili aradığınız pek çok cevabı bulabileceksiniz.

 

16:00 – Hacer Tosun / KAYIPLA, KENDİNİ KAYBETMEDEN NASIL BAŞA ÇIKARSIN?

Finans Uzmanı, Danışman ve Eğitmen

Her insan yaşamının bazı dönemlerinde kayıplar yaşar ve bu süreçler yaşam kalitesine istemese de zararlar verir, aktif yaşamı sekteye uğratır değer yargılarını tekrar sorgulatır ve belki de depresyona girmesine,  yaşam kalitesinin dip noktalara düşmesine sebep olur. Kayıpları kabullenmek ve bunlarla yaşamayı devam ettirmek imkansız hale gelebilir.

Yaşanan kayıplarla nasıl başa çıkabilirsin?  Kabullenmeye giden yolda seni neler bekliyor? Hangi yöntemleri uygularsan kabule daha çabuk geçebilirsin? Yeniden sosyal hayata nasıl dahil olabilirsin?

Kabule geçip, kendi değerinin farkına varmak, mutlu, sosyal hayata dahil olup aktif yaşama devam edebilmek için kayıpla başa çıkabilme yöntemlerini öğrenebileceğin workshopa davetlisin.  

 

---------------------------------------------------------------------------------

3 Aralık Pazar

 

12:00 – Emine Özcan / OYUN DİLİ

Mühendis, İletişim Uzmanı, Danışman ve Eğitmen

 Ebeveyn ile Çocuklar Arasında Oyun Merkezli İletişim Dili Kurmak

Katılımcılarımızla, oyun oynamanın çocuklarımız için neden önemli olduğunu, oyun merkezli iletişim dili kurmanın aile içindeki bağları nasıl güçlendirdiğini fark edeceğiz.

Evimizin yuva olabilmesi için oyun dilinin ne kadar önemli olduğunu konuşacağız.

Büyürken unuttuğumuz bir gerçekle yüzleşeceğiz… Hatırlamak için çocuklarımızın yol göstericiliğini nasıl takip edeceğimizi tartışacağız… Yaşamın bir oyun olduğunu, tüm oyunların yaşamın bir parçası olduğunu anlatacağız…

 

14:00 – Tümay Aldemir / RENK SEÇİMLERİ VE RENK ARMONİLERİYLE DÜŞÜNMEK, HAYATINI NASIL KOLAYLAŞTIRIR?

Görsel Sanatlar Öğretmeni, Danışman ve Eğitmen

Yaşadığımız arkadaşlık ilişkilerimiz, aile paylaşımları, iş ilişkileri ve her konuda yaptığımız seçimlerde, nasıl bir hayat armonisine sahip olmak isteriz. Renk seçimleriyle de, renk armonisini kullanarak, duygularımızı nasıl dengeye ulaştırabiliriz.

•Renkleri nasıl algılarız?

•Renkler hayatımızda nasıl varlar?

•Renklerin negatif ve pozitif etkileri,

•Renk tercihlerinin nedenleri,

•Renklerin uyumu,

•Döngüler & renk armonisi,

•Renk armonilerini kullanarak duygu dengemizi nasıl sağlarız?

                                       

Ücretsiz etkinliklerimizde kontenjan sınırlı olduğu için, lütfen 0532 618 27 87 numaralı telefondan veya faruk@aretvartanyan.com adresinden bize dönüş yapınız.