Figen Kırca'dan \"Çalışan Anne Olmak\" etkinliği 9 Eylül'de Yaşam Atölyesi'nde!

\r\n                                    \"\"

\r\n

\r\n Ebeveyn Koçu Figen Küçükkoner Koner Kırca tarafından düzenlenen "Çalışan Anne Olmak" etkinliği, 9 Eylül'de Yaşam Atölyesi'nde gerçekleşecek.

\r\n

\r\n Yoğun iş temposuyla birlikte anne olmanın getirdiği sorumluluklarla başetmeye çalışanları desteklemek için hazırlanan bu program, çalışmanın getirdiği olumsuzlukları bırakıp daha huzurlu ve mutlu olabilmeleri adına bakış açılarını değiştirmeyi hedeflemektedir.

\r\n
\r\n

\r\n Annelerin en çok zorlandığı aşağıdaki alanlar üzerinde durulur:

\r\n

\r\n * “İş, eş, çocuk ve ben” dengesi
\r\n * Yoğun iş temposu ve anne olmanın getirdiği sorumluluklar, artan stresle başa çıkabilmek
\r\n * Yetmeyen zamanda her şeye yetişmek
\r\n * Çocuk ve bakımı ile ilgili konularda içi rahat olmak (bakıcı, kreşe başlama, okul seçimi…)
\r\n * Kaygılı ve sinirli değil mutlu ve eğlenceli bir anne olmak

\r\n

\r\n Program boyunca anneler değişiklik yaratmak istedikleri alanları belirleyip bireysel eylem planlarını oluştururlar.

\r\n

\r\n Ebeveyn Koçu Figen Küçükkoner Kırca; 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun oldu. Öğrenimine Japonya’da International University of Japan ve A.B.D’de University of Southern California’da devam etti. Pazarlama alanında uzun yıllar çalıştıktan sonra; 2005 yılında ‘koçluk’ ile tanıştı. İngiltere’de Coaching & Mentoring International ve The Coaching Academy’den profesyonel koçluk eğitimi aldı. Diploma in Coaching Practice programını bitirerek; İngiltere’nin en büyük akreditasyon kurumlarından National Open College Network’ün Level 3 Advanced Level derecelendirmesine sahip oldu. Ayrıca, Gestalt Center for Organization and Systems Development grup koçluğu eğitimini tamamladı.

\r\n

\r\n Bu temel koçluk eğitimlerinin ardından; gençlere yönelik “MAGIC” özel koçluk programının sertifikasını ve uygulama hakkını aldı. Şu an bu programı üniversite ve kurumlarda, öğrenciler ve işe yeni başlayan çalışanlarla yürütüyor.

\r\n

\r\n Anne - baba koçluğu ise ilgisini çeken diğer alan oldu. İngiltere’de kurumsal ve bireysel olarak ebeveynlerle çalışan The Parent Coaching Academy'nin ebeveyn koçluğu programına katıldı. Bu programın Türkiye’de tek uygulayıcısı oldu. Bu programın model ve yaklaşımlarını bireysel ve kurumsal olarak birçok alanda uygulamaya devam ediyor.

\r\n

\r\n Bu çalışmaları yaparken gördüğü ihtiyaçlara cevap verebilmek ve sunduğu hizmetleri derinleştirip çeşitlendirmek arzusuyla Çalışan Anne Destek Merkezi’ni kurdu. Çadem’de; annelerin - çalışan, eş ve annelik - rollerini kendilerini iyi hissederek yönetebilmelerine destek olmak amacıyla hazırlanmış farklı programlar ve eğitimler sunmaya devam ediyor. Ayrıca, kurumlara “ebeveyn dostu” şirket olmak konusunda danışmanlık yapmakta, çalışanlarına yönelik programlar hazırlamakta. anneysen.com, bebek.com ve mynet / kadın sitelerinde, yazılarıyla da anne babalarla buluşuyor.

\r\n

\r\n Katılım sağlamak için linke tıklamanız yeterlidir; http://www.biletix.com/etkinlik/SZYB1/TURKIYE/tr

\r\n
\r\n

\r\n  

\r\n