MEZUNLARIMIZDANIŞMANLIK EĞİTİMİ MEZUNLARIMIZ

Dilara Eda Gürsoy / Danışman ve Eğitmen

Dilara Eda Gürsoy, fakülte ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Yüksek Mühendis olarak tamamladı. İş yaşamına Kalite Mühendisi olarak başladı. 2009 yılında geçirmiş olduğu kadersel bir dönüşümden sonra hayat yönünü değiştirmeye karar verdi. Kişisel gelişim alanında Türkiye ve Dünya’daki en iyi eğitmenlerden birçok eğitim aldı. Kendini keşfetmesinde en çok yarar sağlayan Astroloji üzerine odaklandı. Astroloji, her seferinde Dilara Eda Gürsoy’u şaşırtarak şevkle araştırmalar yapmasını sağladı. Kendi hayatından çarpıcı işaretler astrolojinin gizemini ona her zaman gösterdi. Uluslararası düzeyde kabul görmüş, ISAR (Uluslararası Astroloji Araştırmaları Birliği) ve APAI (Profesyonel Astrologlar Birliği) tarafından eğitim kalitesi onaylanmış olan ASA (AstroArt Astroloji Okulu)’ndan 3 yılın üzerinde eğitim aldı. Ustalaşma Projesini başarıyla tamamlayarak ustalık belgesini, diploma sınavını başarıyla geçerek ASA Astroloji Diplomasını almaya hak kazandı. Uzmanlaşma eğitimlerine katılarak Seçim Astrolojisi, Horary ve Astro Psikoloji alanlarında uzmanlıklarını tamamladı. Bunun yanı sıra uluslararası astroloji alanında tanınmış astrologlar; Büyük Britanya Astroloji Derneği Başkanı Roy Gillett, ABD Astropsikoloji Derneği Başkanı Glenn Perry, Dr. Lea Imsiragic, Deborah Houlding, Robert Currey, Geoffrey Cornelius, Maggie Hyde ve Dr.Benjamin Dykes'in da seminelerine katıldı. Başta A.M.A. Öner Döşer ve Ph.D., A.A.O. Barış Özkırış olmak üzere Hande Kazanova, Zerrin Zindancıoğlu, Binnur Zaimler, Ata Nirun, Barış İlhan, Yeşne İren, Mustafa Konur'un seminerlerine de katıldı ve katılmaya da devam ediyor.

Kendini bilmek için başladığı yolda, edindiği bütün bilgileri harmanlayarak insanlara faydalı olabilmek için kendi tasarladığı özel eğitim programlarında sunuyor. Dilara Eda Gürsoy’u http://www.astrologyloadstar.com/ sayfasından takip edebilirsiniz.

 

      ASA Astroloji Diploması

      ASA Astroloji Ustalık Belgesi 2011 / 2013 (2 yıl)

      Uzmanlaşma  /  ASA / Horary Astroloji Eğitimi 2013

      Uzmanlaşma  /  ASA / Seçim Astrolojisi Eğitimi 2013

      Uzmanlaşma  /  ASA / Astro Psikoloji Eğitimi 2014  

      KDDE / Kişisel Dönüşüm Danışmanlığı Eğitmenlik Programı 2014 / 2015 (1 yıl)

      NLP / Licensed Master Practitioner of Neuro-Lingustic Programming (Nöro Lingustik Programlama)

      NLP / Licensed Practitioner of Neuro-Lingustic Programming  (Nöro Lingustik Programlama)

      EFT / Emotional Freedom Techniques (Duygusal Arınma Tekniği)

      Norbekov Sistemi Seviye 1 / 2 / 3 

      Reconnective Healing Seviye 1 / 2 (Tekrar Bağlantı Şifası)

      Reiki Seviye 1 / 2  

Ruh, zihin, beden bütünlüğünün önce bedende başladığını öğrenmesi küçük yaşlarına dayanır. Özellikle almış olduğu dans eğitimiyle de bunu gerçekleştirmiştir. Dans ederken hiçbir şey düşünemez, sadece ana odaklanırız. Bu sayede beden, zihin ve ruhumuzla özel bir bağ kurup ilahi tarafımızla köprü oluşturur ve özümüze daha da yaklaşırız. Evrenin tüm enerjileri insanın içindedir. Dans ederken evrenin esintisini içimizde hissederiz.

1998 yılında Milliyet Gazetesi’nin Türkiye liselerarası müzik ve halk oyunları yarışmasında pandomim dalında Türkiye 1.liği, folklorik dalında Türkiye 3. lüğü almaya hak kazanan dans grubundaydı.

Bilinçli bir şekilde kendi ağırlığıyla çalışarak edindiği bilgilerle insanlara faydalı olabilmek için birçok eğitmenlik programına da katıldı.

Yoga Alliance Tarafından Onaylı Uluslararası Advayta Yoga 200 Saatlik Hocalık Eğitimi Sertifikası

Ege Üni.Sürekli Eğitim Merkezi – Pilates Matwork ve Yogalates Eğitmenliği Sertifika Programı

The Pilates Coach – Matwork Seviye 1 / 2 – Uluslararası Sertifika Programı

The Pilates Coach – Reformer Seviye 1 / 2 – Uluslararası Sertifika Programı

Uluslararası Functional Training Eğitmenliği Sertifika Programı

The Pilates Coach – Mind Body Convention Eğitim Programı

The Pilates Coach – Anatomi Biomekanik Eğitimi ve Egzersiz Fizyolojisi Eğitimi