MEZUNLARIMIZDANIŞMANLIK EĞİTİMİ MEZUNLARIMIZ

Emine Özcan / Danışman ve Eğitmen

Emine Özcan, 1977 yılında Rize’de doğdu.  Eğitim hayatına Samsun’da başlayıp, Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2 sene üretimde çalışıp dil eğitimi için İngiltere’ye gitti. Southampton’da başlayan süreci Manchester/Mancat’de tamamladı. Yurtdışı müşteri temsilcisi olarak çalıştı.  Dış ticaret eğitimi aldı.

Bol seyahat içeren hayatı annelik sürecine uymayınca bir süre iş hayatına mola verdi. 2. Üniversiteyi okudu, “Marka İletişim Uzmanı” olarak reklam sektöründe 3 yıl çalıştı. Oğlunun DEHB teşhisi ile bir süre evde mesai yaptı. Sakarya Üniversitesinden “Eğiticinin Eğitimi” sertifikasını aldı. Bu arada 3. Üniversite olarak “Anadolu Üniversitesi-Ev İdaresi” bölümünü okudu, “Yüksek Onur” derecesi ile mezun oldu. Danışmanlık ve eğitim şirketini kurdu.

Şirket eğitimlerinde daha aktif yer almak ve hayatına değişik bir yön çizmek isteyenlere destek olma amacı ile Yaşam Atölyesi ve Kadir Has Üniversitesi’nden “Kişisel Dönüşüm Danışmanlığı ve Eğitmenliği” eğitimini tamamladı.

“Çocuklarla Oyun Merkezli İletişim Dili Kurmak”; “DEHB Teşhisi Konmuş Çocuk Annesi Olmak”; “Çocuklarda Emniyet-Güvenlik Bilinci Oluşturmak” konularında çalışma ve araştırmalar yapmakta olup eğitimler ve bireysel koçluk hizmetleri vermektedir.

 “Şirket İçi iletişim Sorunlarına Sıra Dışı Çözümler” konulu grup çalışmalarını – “Ne Dedin Ne Anladım”, “Merkezde Ben Varım”, “Söyle Bana Ben Kimim” alt başlıklarında vermektedir.

Kariyer yolculuğuna Eğitmen, Danışman ve Blog Yazarı (eminederki.blogspot.com) olarak devam etmektedir.