MEZUNLARIMIZDANIŞMANLIK EĞİTİMİ MEZUNLARIMIZ

Handan Önder / Danışman ve Eğitmen

Handan Önder, 1964 yılında Edirne'de doğan Handan Önder, lise eğitimden sonra Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi, Sinema - TV  bölümündeki eğitimini, yaptığı erken evlilik nedeniyle yarıda bırakır. Evlilik ve iki çocuk hayatında önemli bir bölümü kapsasa da, hep bir yarımlık duygusu onu başka alanlarda çalışmaya yönlendirir.  Bulunduğu şehirde arkadaşlarıyla Zihinsel Engelliler Vakfı’nın kuruluşunda aktif olarak çalışır ve halen bu vakfın yönetim kurulu üyesidir.

Hayatın anlamını sorguladığı ve kendine bir yol bulmaya çalıştığı bir dönemde, İlk rehberim dediği; Dr. Ayten Eryılmaz ile yolları kesişir. İlk iki yıl öğrencisi, sonraki üç yıl hem öğrenci, hem de asistanı olarak " Bilinç-Bilinçaltı, Pozitif Düşünce ve Yaradılış Gerçekleri" konularında eğitim alır. Burada öğrendikleri onun hayatında pek çok yeniliğe ve yeni kararlar almasına vesile olur. Çocuklarıyla birlikte İstanbul' da yeni bir sayfa açan Handan Önder, burada Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akademisinde, Web- Grafik Tasarım Eğitimi alır ve  2 yıl bir reklam ajansında web tasarımcısı olarak çalışır. Bu arada pozitif düşünce ve bilinçaltı konularında pek çok kaynak okumaya ve kendini bu alanda geliştirmeye devam eder.

Yaşam Koçu ve HipnoNLP uzmanları Hakan Mengüç,  Uğur Yurttaş ve Reiki Master ve Yaşam Koçu Mehmet Resul Ayun ile tanışması bu alanda ona yeni kapılar açar. Beş yıl bu ekiple Hipnoz, NLP, EFT, Regresyon ve Reiki konularında eğitim alarak birlikte çalışmalar yapar. Bu alanların temel yapı taşı Psikoloji olduğundan, bu konuda "PsikoAkademi"nin kurucusu, Klinik Psikolog ve Refleksoloji Uzmanı Esat Başaran'dan, iki yıl özel psikoloji eğitimi alır.

Aldığı eğitimleri kendi yaşam süzgecinden geçirerek, insanlarla en doğru şekliyle paylaşma isteği, Aret Vartanyan'la  Yaşam Atölyesi’nde karşılığını bulur. Buradan "Kişisel Dönüşüm Danışmanlığı" eğitimini başarıyla tamamlayarak mezun olur.

Yarım bıraktığı üniversite eğitimini, bu yıl tekrar girdiği Anadolu Üniversitesi "Sosyoloji Bölümünde” devam ettirmektedir.

Halen PsikoAkademi ve Aloterapi psikolojik destek hattında psikologlarla birlikte, HipnoNLp Uzmanı olarak danışmanlık yapmasının yanı sıra, bilinçaltı ve hipnoz konusunda seminerler vermektedir.