MEZUNLARIMIZDANIŞMANLIK EĞİTİMİ MEZUNLARIMIZ

Kader Tanrıver / Danışman ve Eğitmen

Kader Tanrıver; 1977 yılında Samsun’da dogdu.Eğitim hayatını Samsun, Bursa, Ankara üçgeninde belli periyotlarla gidip gelerek tamamladı.Üniversite eğitimini Samsun 19 Mayıs Üniversitesinde Tütün Yetiştiriciliği ve  İşlemeciliği programını bitirerek tamamladı. Üniversitede edindiği Latince dil altyapısıyla da çok istediği ilaç sektörüne girerek 15 yıl ilaç sektöründe Tıbbi Mümessil ünvanıyla çalıştı.

İlaç sektörünün  hem hitap ettiği kitle,hem ilişki boyutu hem de verdiği eğitimlerle kendisine çok şey kattığını düşünüyor. Etkili iletişim,ikna,satış becerileri,etkin dinleme,diksiyon ve sahne eğitimlerini hep ilaç sektörün de edinmiş bunun yanı sıra Ankara Başkent diksiyon ve spikerlik kursuna gitmiş Mehpare Çelik ve Zafer Kiraz'dan eğitim almıştır. Hayatını farklı şehirlerde sürekli yabancı olarak geçirmiş ya da tanıdığı şehirler de yabancı olmanın zorluklarını yaşayan biri olarak,insanlarla birarada olmak ve samimi ilişkiler kurmanın,yıllara dayanan dostlukların kıymetini bilmenin çok önemli olduğunu düşünmektedir. Bu konularda araştırma yaparken de ilişkilerimizin hayatımızın temeli olduğunu bilimsel olarakta görmüş bu konuda bilgilerini,yaşam deneyimlerini paylaşabilmek adına da Yaşam Atölyesi ve Kadir Has Üniversitesi Danışmanlık ve Eğitmenlik Sertifika programını tamamlamıştır.

Hayatta mutlu olabilmenin temelin de ilişkilerin yattığını düşünen ve ilişkilerle ilgili çalışma ve araştırmalar yaparken de aslında bizim olumsuz etkilendiğimiz,kendimiz gibi olamadığımız (toksik)ilişkilerin bize zararlarını farketmiş ve bu konuda farkındalık yaratmak için kariyer yolculuğunda toksik ilişkiler,zararları ve kurtulma (ilişki detoksu)yöntemleri konusunda eğitimler vermektedir.