MEZUNLARIMIZDANIŞMANLIK EĞİTİMİ MEZUNLARIMIZ

Mustafa Murat Orhan / Danışman ve Eğitmen

Mustafa Murat Orhan, 1987 yılında Ankara’da doğdu. Lisansını TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Ekonomi alanında tamamladı. Farklı hayaller ve hedeflerle gittiği İngiltere’de Coventry University’de Terörizm ve Küresel Güvenlik yüksek lisans programını “İki çözüm sürecinin analitik kıyaslaması: Birleşik Krallık- I.R.A ve Türkiye-P.K.K” tezi ile tamamladı.

Yüksek lisansın ardından Türkiye’ye döndüğünden halihazırda çalıştığı işe başladığı tarihe kadar geçen 8 aylık sürede; o anki hayal ve hedefinin varoluş gerçeğine ve değerlerine uymadığını gördü. Tabi bu deneyim, “işsiz olma” psikolojisi ile birlikte onun için biraz acı verici oldu denebilir: tıpkı aşkından yanıp tutuştuğunuz kişi ile evlenip sonra hayal kırıklığı yaşamanız gibi…

Halihazırda çalıştığı iş ile birlikte İstanbul’a taşındı ve yolu Aret Vartanyan ile kesişti. Üniversite yıllarında içinde bulunduğu Psikoterapi süreci ile farkında olmadan altyapısını oluşturduğu “Kişisel Dönüşüm” olgusuna olan ilgisi, Aret Vartanyan ve Yaşam Atölyesi ile kesişmesi ile birlikte pratiğe dönmeye başladı ve bir karar verdi: elinden geldiğince çok hayata dokunacaktı ve birçok insanın varoluş gerçekliğine ihanet etmeden hayallerine ve hedeflerine yürümesi için yardımcı olacaktı. Bu dokunuşları yaparken temel alacağı sloganınıda belirlemişti:  “Belki hayallerimize veya hedeflerimize ulaşamayacağız; fakat elimizden gelenin en iyisini yaparsak, şu an olduğumuz yerden daha iyi bir noktada olacağız.”

Ortaokul yıllarında Kung-Fu ile başlayan Dövüş/Mücadele Sporları yolculuğu sırası ile; Güreş, Brazilian Jiu Jitsu ve Yakın Dövüş  ile devam etmiştir. Güreşte bir  bir gümüş ve bir bronz madalyası bulunmaktadır. Mücadele Sporlarına olan ilgisi hala devam etmektedir ve Kick-Boks’ta koyu-kahverengi kuşağa sahiptir. Bununla birlikte amatör olarak bağlama çalmaktadır.

 

Sertifikalar/Katıldığı Seminerler

- Lüset Kohen Fins ile Yaratıcı Yazarlık Atölyesi

- Aret Vartanyan ile Gerçekten Yaşıyormusun? Başlangıç ve İleri Düzey

- Kadir Has Üniversitesi & Yaşam Atölyesi Kişisel Dönüşüm Danışmanlığı 12. Grup -“Hedefi Olan Herkes İçin Hedeflere Doğru Yolculuk Rehberi”

- INVCTA (International Non Verbal Communication & Coaching Trainers Association)- Sportif Mental Koç

- The University of North Carolina at Chapel Hill- Pozitif Psikoloji

- Krav-Maga (Yakın Dövüş) 1. Düzey Eğitmeni

 

İletişim: mustafamuratorhan@gmail.com