MEZUNLARIMIZDANIŞMANLIK EĞİTİMİ MEZUNLARIMIZ

Sibel Algan / Danışman ve Eğitmen

Sibel Algan, İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı’ndan mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme, İngiltere’de “London School of PR”da Halkla İlişkiler, İtalya’da “European School of Economics”de Marka, Pazarlama ve İletişim lisans üstü diploma programlarını dereceyle tamamladı.

1993 yılında üniversite öğrenciliği döneminde çalışma hayatına atılarak, halen CeBIT fuarlarını yapmakta olan INTERPRO’nun organizasyonlarında çağrı merkezi temsilciliğinden, organizasyon görevliliğine kadar farklı iletişim birimlerinde görev aldı. Mezuniyetinin ardından aynı şirketin bilgi teknolojileri gazetesi BTHaber’de çevirmen, muhabir ve haber sorumlusu olarak görev yaptı. Yazma, soru sorma ve ifadeyle ilişkisi bu yıllarda güçlendi.

Sibel Algan gazetecilik deneyiminin ardından, 1997 yılı ile beraber, uluslararası ve lokal teknoloji şirketlerinde (Oracle, Ericsson CPG, Doğan Online) basın, halkla ilişkiler ve pazarlama iletişimi alanlarında uzman ve yönetici olarak görev aldı. Bu sayede yerel ve uluslararası marka yönetimi konusunda geniş deneyim kazandı.

2004 yılında bu deneyimi daha yaratıcı olabileceği farklı bir sektörde sürdürmeye karar vererek, müzik sektörüne geçiş yaptı. Sezen Aksu Management Office olarak faaliyet gösteren SN Music Publishing’de İletişim Müdürü olarak göreve başladı.

2010 yılı ile beraber, faaliyetlini bireysel olarak proje bazlı yürütmeyi tercih etti. Böylelikle, Türkiye’nin en çok bilinen başka sanatçıları ile de çalışma fırsatı yakaladı. Nilüfer bunlardan bir tanesiydi. 2012 yılında, Emel Müftüoğlu’na ait ML Production bünyesindeki sanatçı ve profesyonellere İletişim Danışmanlığı ve Konuşma Eğitimi hizmeti sundu.
2013 yılında yeni kurulan DJ&J Music Yapım şirketinin faaliyete geçirilmesinde önce danışman sonra Genel Müdür olarak görev yaptı.

Bazı hizmet ve sorumlulukları eş zamanlı olarak devam etti. Sezen Aksu ile halen medya danışmanlığı konusunda çalışmayı sürdürmektedir. Bunun yanısıra müzik alandaki tanınmış ya da yeni kişi ve gruplara iletişim eğitimi, danışmanlığı ve metin yazarlığı hizmeti sunmaktadır. Öte yandan kurumsal dünyadan da kopmadan finanstan inşaata, turizmden sanata farklı sektörlerde stratejik iletişim danışmanlığı, eğitim ve metin yazarlığı hizmetlerine devam etmektedir. Geçmiş çalışmalardan bazıları Ofton İnşaat, DASK, Eureko Sigorta, Garanti Emeklilik, Rengarenk Yaşam Akademisi, S-Camp Skolyoz Terapi Kampı vb olarak sıralanabilir.

Bu arada lise yıllarından bu yana süregelen en büyük hobisi mesleğe dönüştürmenin keyfini yaşamaktadır. Aralarında Sezen Aksu, Nilüfer, Sertab Erener, Yonca Lodi, Burcu Güneş, Burak Kut , Asya, Suzan Kardeş, Dilek Türkan, Yaşar Gaga vb. gibi isimlerin albümlerinin de olduğu, her geçen gün artan sayıda albümde şarkı sözleri ve/veya besteleri ile yer almaktadır. Bunların yanı sıra reklam jingle ve dizi müzikleri sözleri de yazmaktadır.

Yaşam Atölyesi Kişisel Dönüşüm Danışmanlık ve Eğitmenlik Sertifika Programını "Anlatabildim mi?" adlı, iletişim kavramını tanımladığı çalışmasıyla tamamladı.