MEZUNLARIMIZDANIŞMANLIK EĞİTİMİ MEZUNLARIMIZ

Tülin Kanar / Danışman ve Eğitmen

1966 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Tülin Kanar, 10 yıl boyunca reklam sektöründe hizmet verdi. Anne olduktan sonra bir süreliğine ara verdiği reklamcılık hayatını, oğluna koyulan otizm tanısıyla noktaladı.

Otizmle yaşama sürecinin bir açılımı olarak vakıf çalışmalarında yer aldı. Yönetim kurulu üyesi olduğu vakfın çeşitli organizasyonlarında görev aldı. Bu süre zarfında, otizmle yaşamak zorunda olan farklı sosyal ve ekonomik standartlara sahip pek çok ailenin, herbiri kendine özgü zorluklar taşıyan öyküsüne yakından tanıklık etti.

Otizmli bir çocuğun hayatı algılama, yaşadıklarını kavrama ve öğrenme süreçleri, otizm gerçeğiyle yüzleşmek zorunda kalan ailelerin otizmi kabullenme ve uyum süreçleri gibi, gerek kişisel deneyimleri, gerekse kurumsal edinimleri aracılığıyla elde ettiği derin tecrübeyi aktarma misyonuyla kendine bir yön tayin etme arayışındayken, yolu Yaşam Atölyesi ile kesişti.

KDDE eğitim programını tamamladıktan sonra Kişisel Dönüşüm Danışmanı olarak yoluna devam eden Tülin Kanar; otizmden öğrendikleri ışığında, insanların değiştiremeyeceğini düşündükleri sorunlar karşısında onlara yeni ufuklar açmak ve aslında herkesin farklı bir boyutta yaşadığı ‘hayat otizmleri’ ile nasıl başa çıkılabileceği konusunda danışanlarına yol göstermek amacıyla eğitimler gerçekleştiriyor.