Duygu Pasin ile

Kahkaha Yogası

Kahkaha Yogası

 

Yaşam Atölyesi Kişisel Dönüşüm Danışmanlık eğitimi mezunlarından, yoganın ve kahkaha atmanın hayattaki etkilerine gönülden inanan, kahkaha yogasının kurucusu Dr. Madan Kataria'nın öğrencisi Duygu Pasin ile Kahkaha Yogası...

Bu özel akşamda, herkes için hiçbir nedene bağlı olmadan gülmenin ve kahkaha atmanın güzelliklerini yaşayacak, içinizde bir köşede unuttuğunuz çocukluğunuzla buluşmanın keyfini çıkaracaksınız.

Kahkaha Yogasının Faydaları
* Vücutta depolanmış bloke duyguları çözer. Bastırılmış duygular insanda fiziksel, zihinsel ve duygusal sorunlara neden olabilir. Kahkaha yogası iyi bir duygu boşalması yöntemidir.
* Kahkaha bulaşıcıdır.
* Dolaşımı hızlandırır. Kahkaha egzersizleri sindirim ve lenfatik sistemlerimizdeki dolaşıma katkıda bulunur ve bunlara masaj yapar. Vücutta biriken atık maddelerin boşaltılmasını sağlar.
* Sosyal bağların kuvvetlenmesini sağlar. Kahkaha bulaşıcıdır. Gülen insanlarla bir arada olmak, onların kahkahalarını yansıtmamıza ve daha kolay gülmemize yardımcı olur. Grup içi insanların etkileşimleri artar, birbirlerinin duygularını anlamaları ve empati kurmaları kolaylaşır.
Strese bağlı hormonun etkilerini azaltır. Çünkü stres, sığ ve hızlı solunum sonucunda tetiklenir. Derin diyafram solunumu gevşeme ve rahatlama sağlayarak parasempatik sistemi aktive eder ve stresi uyaran sempatik sistemi durdurur.
* Endorfin salgısını artırır. Bu da bedensel ağrıları dindirir, ruhsal olarak vücudu sakinleştirir. Hoşgörülü, olumlu ve iyimser düşünceler oluşturur. Yaratıcılığı artırır. Risk alma korkusunu azaltır, yeniliklere cesaretle yaklaşma gücü verir.